Puslapis 11

Pievagrybiai

Parašytas: 30 Kov 2007, 17:43
Ramunė
Pievagrybiai yra D vitaminų šaltinis. Tai yra idealus "saulės pakaitalas". Mitybos specialistai pateikia tyrimų išvadas :

:P Suvalgius 100 gramų pievagrybių, žmogaus organizmas gauna dviejų dienų vitamino D normą.

Taigi 100 g pievagrybių prilygsta 2 saulėtoms dienoms.

D vitaminas reikalingas kaulams, dantims. Jis pagerina kalcio ir fosforo įsisavinimą. Vitaminas D gaminasi tik saulėje. O ją matome ne kasdien. :roll:

Parašytas: 30 Kov 2007, 17:45
Ramunė
Pievagrybiai labai vertingas maisto produktas. Jie nekaloringi, lengvai virškinami. Šiuose grybuose esantis vitaminas D bus veiksmingas tiek valgant juos žalius kaip salotas, tiek kaip šiltą patiekalą.

Parašytas: 05 Bal 2007, 00:57
daida
Labai mėgstu pievagrybius, bet dabar retai naudoju, nes nelabai žinau ar galima juos valgyti mažiems vaikams :oops:

Parašytas: 05 Bal 2007, 01:22
zuikaite
Na, manau, kad man netruksta vitamino D :laugh: Cia tiek tos saules. Tiesa, sia savaite nenustoja lyti. Dar nemaciau budama Ispanijoje,k ad lytu savaite. Jei palydavo, tai kokia dienele ar pora valandikiu ir vel saule islisdavo

Parašytas: 05 Bal 2007, 08:34
silsta
Jei neprisirenku grybų iš miško (retai kada taip nutinka), tai su malonumu perku pievagrybius. Nu man jie labai..... 038 Salotoms, įdarams, padažams - visur juos galima naudoti 038 Visai neseniai pirkau pievagrybių vien tam, kad radau didelėm kepurėlėm, įdariau tas kepurėles ir kepiau orkaitėje.

Parašytas: 05 Bal 2007, 08:40
Tutsi
ga ir man reiketu pradeti meginti juos valgyti :shock:

Parašytas: 05 Bal 2007, 08:50
Ramunė
Imk mano pavyzdį : viską išbandyti savo kailiu ir liežuviu. :P Pabandyk, turėtų patikti :?

Parašytas: 05 Bal 2007, 09:57
Tutsi
seip as ju ragavusi,bet man jie kazko nelabai :merg2:

Parašytas: 05 Bal 2007, 12:36
Ramunė
Man patinka taip :
Pakepinu svogūnus, supjaustau griežinėliais pievagrybius, kepinu kartu, priberiu baziliko, pipirų, druskytės ( galima ir kitokių prieskonių), tada trupučiuką miltų, pienuko, grietinės. Tinka praktiškai prie visko. Jei nori, gali smulkiai pjaustyti. :roll: :luks:

Parašytas: 05 Bal 2007, 13:45
silsta
Nežinau kodėl, bet aš pievagrybius pjaustau smulkiai...Man atrodo, kad padažams būtent jie labai tinka, tai ir smulkinu.
Kai darau vištienos krūtinėlės kepsniukus, visad padarau tirštą grybų padažą. Oi, kaip skanu, kaip jie ten tinka :idea:

Parašytas: 05 Bal 2007, 16:04
Ramunė
O man skaniau, kai yra ką pakramtyt.Paveikslėlis , o vyras labiau mėgsta smulkiai. Tai paeiliui ir darau. O svečiams - tik smulkiai, nes taip daugumai skaniau Paveikslėlis

Parašytas: 05 Bal 2007, 17:22
Tutsi
viskas,prisnekinot,net seile nutyso....pirmai progai pasitaikius nusipirksiu ir bandysiu Paveikslėlis

Parašytas: 05 Bal 2007, 17:27
Ramunė
tutsi rašė:viskas,prisnekinot,net seile nutyso....pirmai progai pasitaikius nusipirksiu ir bandysiu Paveikslėlis
Ir įspūdžius rašyk Paveikslėlis

Parašytas: 05 Bal 2007, 18:53
Tutsi
butinai,bet tas bus tik po velyku Paveikslėlis

Parašytas: 26 Vas 2008, 21:34
Ramunė
Pievagrybiuose gausu antioksidantų

Manoma, kad antioksidantai padeda organizmui saugotis nuo ligų ir stiprina imunitetą – kovoja su laisvaisiais radikalais ir taip neleidžia jiems pažeisti ląstelių. Nors pievagrybiai – dažniausiai ir gausiausiai auginami grybai pasaulyje ir kasmet jų suvalgoma tūkstančiai tonų, neretai manoma, kad jie maistinėmis savybėmis neprilygsta brangiems tauriems ar egzotiškiems grybams.
Tačiau, kaip rašoma „Journal of the Science of Food and Agriculture“, naujausi tyrimai rodo, kad baltuosiuose pievagrybiuose yra tiek pat antioksidantų kiek ir brangiuose jų konkurentuose. Pavyzdžiui, vis populiarėjančiuose japoniškuose grybuose, kurie pelnė sveikų, mažinančių kraujospūdį, turinčių priešvėžinių savybių produkto reputaciją.
Prancūzijos nacionalinio agronomijos mokslinio tyrimo instituto mokslininkai nustatė, kad pievagrybių galvutėse antioksidantų kur kas daugiau nei kotuose. Kadangi pievagrybių galima nebrangiai nusipirkti ištisus metus, jie gali būti puikus aktyvių kasdienės mitybos komponentų šaltinis.

Parašytas: 26 Vas 2008, 23:07
erneka
Labai mėgstu visus grybus ir pievagrybiai - ne išimtis :hubba: :hubba: Dažnai verdu trintą pievagrybių sriubą, vaikučiai ją labai mėgsta Paveikslėlis

Parašytas: 24 Kov 2008, 20:20
Talija
Pievagrybiai – grybai, kurie neauga miške

Pievagrybiai, skirtingai nei jų miško broliai, dygsta ne tik iš žemės. Beveik prieš 400 metų vienas valstietis, turėjęs nedidelį šiltnamį netoli Paryžiaus, pastebėjo, kad ant komposto krūvos išaugo gražių grybų su baltomis kepurėlėmis. Pasirodė, kad šie grybai auga ir ant šiukšlių, ir ant mėšlo, ir neveikiančiose šachtose, ir senose akmens kasyklose...

Pastebėta, kad jų grybiena, pernešta į kitą vietą, ne žūsta, o tik dar labiau išsiplečia. Vadinasi, pievagrybius galima auginti dirbtiniu būdu? Šis atradimas sudomino mokslininkus, ir netrukus neįprastus grybus imta auginti visoje Europoje.

Šiandien pievagrybiai yra auginami pramoniniu būdu. Dešimtys Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos šalių per metus į rinką patiekia iki keturių milijonų tonų dirbtinai užaugintų pievagrybių!

Parduotuvėse jų galima nusipirkti ištisus metus.

Pievagrybiuose yra naudingų baltymų, nedidelis kiekis riebalų, įvairių cukrų, mineralinių druskų, fosforo rūgšties, kalio, tačiau svarbiausia tai, kad juose gausu ekstraktų ir aromatinių medžiagų, kurios patiekalams suteikia ypatingą skonį ir kvapą. O ir valyti juos labai paprasta: plonos odelės, dengiančios jaunų pievagrybių kepuraitę, galima nelupti, nes joje gausu aromatinių medžiagų. Tačiau grybus būtina gerai nuplauti. Be to, apdorotus ir supjaustytus grybus reikėtų tuojau pat pamerkti į parūgštintą vandenį, antraip pievagrybiai pajuoduos.