Puslapis 11

Bananai

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:40
Ramunė
gera nuotaika ir sveikata

Kad darganotu oru būtumėte linksmi ir žvalūs, pasaldinkite savo gyvenimą bananais — gamtos stimuliatoriais ir antidepresantais...
Šiuolaikiniai biochemikai teigia, kad bananai turtingi vienu iš biocheminių serotonino (medžiagos, kuri smegenų ląstelėms padeda skleisti tam tikrus nervinius impulsus) pirmtakų — 5-hidroksitriptaminu, kuris gerina informacijos apdorojimo procesą, suteikia optimizmo ir tonizuoja organizmą. Tai tik viena iš skanaus vaisiaus vertybių.

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:40
Ramunė
Pakilo kraujospūdis? Padažnėjo pulsas? Diegia dešinį šoną? Kad pagerėtų savijauta ir išvengtumėte hipertonijos, aterosklerozės ir kepenų ligų, valgykite bananų. Šis puikus augalinis „kuras“ nervų sistemą aprūpina būtina energija, sumažina kraujospūdį, ramina padažnėjusį širdies plakimą, stiprina širdies raumenis ir atstato kalio balansą organizme.

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:40
Ramunė
Geltonoji panacėja

Bananas pagal esančio jame kalio, svarbiausio mikroelemento, kuris būtinas normaliam visų organų darbui, kiekį — rekordininkas. Kalis būtinas ne tik širdžiai, dėl jo trūkumo kenčia kraujagyslės, raumenys, galvos smegenys, kepenys, inkstai, taip pat dantys ir kaulai. Šie organai bus sveiki, jeigu valgysite šių naudingų vaisių. Kadangi bananai pasižymi lengvu šlapimą varančiu poveikiu, jie labai tinka esant paburkimams bei priešmenstruacinės įtampos simptomams, kurie juntami kritinių dienų išvakarėse.
Alkiui numalšinti taip pat nėra geresnio produkto už bananą! Saldžiame banano minkštime idealiai dera paprastieji ir sudėtiniai angliavandeniai. Pirmieji greitai prisodrina organizmą gliukozės, suteikdami sotumo jausmą, antrieji šį pojūtį prailgina, nes lėtai juos skaido ir įsisiurbia į kraują.

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:41
Ramunė
Deguto šaukštas
* Jeigu norite numesti svorio, bananų teks atsisakyti. Jie yra itin kaloringi: viename vaisiuje yra iki 150 kkal, o džiovintuose ir traškiuosiuose bananuose — 230 ir 540 kkal 100 g produkto.
* Bananų negalima vartoti sergant diabetu, nes jie didina cukraus kiekį kraujyje.
* Tiems, kuriuos vargina migrena, šis produktas gali sukelti dar didesnį galvos skausmą, nes bananų minkštime yra tiramino — medžiagos, kuri jautrių jai žmonių kraujagysles tai sutraukia, tai išplečia.
* Per didelis kiekis bananų kenkia širdžiai. Pavyzdžiui, Afrikoje, Brazilijoje, Kolumbijoje ir Pietų Indijoje, kur gyventojai valgo tik bananus (virtus, keptus, troškintus bei džiovintus), paplitusi sunki širdies liga — endomiokardialinė fibrozė. Esmė ta, kad bananuose yra 5-hidroksitriptamino, kurio maži kiekiai teigiamai veikia smegenis, o per dideli gali pakenkti širdžiai. Tačiau šiauriečiai bananų mėgėjai neturėtų nerimauti, jeigu tik bananai netapo pagrindiniu jų patiekalu.
* Nuolatinis dujų kaupimasis virškinimo sistemoje vargina dėl bananų saldumo: juose esantys angliavandeniai virškinimo metu pradeda rūgti, išskirdami angliarūgštės dujas. Kuo daugiau vaisiuose cukraus, tuo stipresnis jų poveikis. Tiesa, nesunokę bananai — žali arba geltoni su žaliais lopinėliais — ne tokie saldūs ir ne tokie pavojingi žarnynui.

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:41
Ramunė
Gamtiniai „vaistai“ visiems gyvenimo atvejams:

Sezoninės peršalimo infekcijos
Peršalimo kosulys
Stomatitas
Neblizgantys plaukai
Sausa oda (veido, rankų), riebi oda

Parašytas: 23 Vas 2008, 09:42
Ramunė


Receptas

Norėdami išvengti peršalimo ligų, profilaktiškai vartokite stiprinantį organizmą desertą. 4 nuluptus bananus perpjaukite išilgai ir per pusę, užpilkite citrinos sultimis (3 šaukštai), užbarstykite cukrumi (1 šaukštas), cinamonu ir migdolais (po 1 šaukštelį). Kiekvieną dalelę suvyniokite į foliją, 10-15 minučių kepkite karštoje orkaitėje.Bananą kepkite orkaitėje arba pašildykite mikrobangų krosnelėje, po to sutrinkite. Bananų košė palengvina kosulį.
Jeigu atsirado skausmingų opų burnoje ir ant liežuvio, pakramtykite banano gabalėlį kurį laiką nenurydami. Gleivinės uždegimus bananai veikia kaip balzamas.
Banano košele įtrinkite galvos odą, palikite 15-20 minučių, po to nuplaukite šampūnu.
Jeigu oda normali arba sausa, į bananų košelę įpilkite šaukštelį pieno, jeigu riebi — šaukštelį citrinos sulčių. Palaikykite 15 minučių.

Parašytas: 22 Geg 2008, 16:43
Ramunė
Bananai – labai kvapūs vaisiai. Juose yra daug kalio, būtino normaliai širdies veiklai, gausu aminorūgšties triptofano, kuris virsta serotoninu, slopinamuoju smegenų neuromediatoriumi, mažinančiu nervų sistemos aktyvumą.

Taigi vakare prieš miegą pravartu suvalgyti bent vieną bananą. Bananai tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems, ypač pagyvenusiems žmonėms, kuriuos kamuoja hipertenzija, sulėtėjęs virškinimas ir bendras silpnumas. Prinokę bananai aktyvina žarnyno veiklą, juos patartina valgyti užkietėjus viduriams ir sergant opa. Ne visiškai prinokę bananai turi sutraukiamųjų savybių, todėl naudingi viduriuojant ir sergant hemorojumi.