Adventas ir viskas apie ji

Įvairios apeiginės šventės, papročiai ir su tuo susiję patiekalai

Moderatorius: duziki

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 15 Lap 2009, 18:03

o as darau su kiausiniu....... be to, dar iki advento tolokai 8)

Vartotojo avataras
daida
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3484
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 12:47
Pliusai: 51
Miestas: Vilnius

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė daida » 15 Lap 2009, 22:43

Adventas - laukimo, susikaupimo, pasninko metas, kada atsisakome triukšmingų pasilinksminimų, persivalgymo, mėsos, alkoholio, saldumynų, prisirišimo prie TV, kompiuterio, besaikio darbo ir kitų silpnybių.

Pasninkaujant valgoma duona su arbata, kruopos ar net badaujama. Dirbami tik būtiniausi darbai. Daugiau laiko skiriama sportui, buvimui gamtoje...
(Ričardas Sabūnas)

Vartotojo avataras
daida
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3484
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 12:47
Pliusai: 51
Miestas: Vilnius

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė daida » 15 Lap 2009, 23:00

"Iš pradžių pagal žydų paprotį krikščionys susilaikydavo nuo valgio iki saulėlydžio. Vėliau tapo įprasta vidudienį užvalgyti ir Mišias nukelti į rytą (XIII–XIV a.). Per vienuolynų praktiką pamažu imta praktikuoti atsigėrimas, net buvo leidžiama valgyti duonos, daržovių, vaisių vakare, bet tiek, kad neatstotų tikro pavalgymo. XVI amžiuje leistas lengvas pusrytis.

Pasninko dienos kartu būdavusios ir susilaikymo nuo mėsiškų valgių dienos, nors būdavo ir specialių abstinencijos dienų. Turėdamos nerašytinę kilmę, jos įvairavo pagal vietą ir laiką. Iš pradžių prie mėsiškų priskirtini kiaušiniai, sviestas, pienas, sūris, vėliau (nuo IX a.) vis labiau imta juos išskirti iš mėsiškų produktų."

kun. Simas MAKSVYTIS,
VDU kapelionas

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 16 Lap 2009, 09:26

labai gera info daida 038

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 16 Lap 2009, 09:28

Adventas – ikikalėdinis laikotarpis, susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimo į šį pasaulį šventei – Kalėdoms (žodis adventus lotyniškai reiškia atėjimą, artėjimą). Kupinas paslaptingumo, Lietuvos kaime tai maldos, vilties ir šviesos metas – Kristaus laukimas. Keltis ankstyvą advento sekmadienio rytmetį, budėti ir melstis būdavo taip pat natūralu, kaip ir kasdieninę duoną valgyti. M. Katkus knygoje “Balanos gadynė” prisimena, kad advento sekmadieniais anksti rytą, trečią ar ketvirtą valandą pasigirsdavo garsas iš gatvės, žadinantis gyventojus. Tai kaimo būgnas keldavo žmones “prie šventinės advento apyvokos”: važiuoti į rarotus, eiti giedoti, likti namuose, krosnį kūrenti ir pusryčius tiekti. Rarotai – ypatinga Advento puošmena. Tai pirmosios ankstyvosios šv. Mišios sekmadieniais. Bažnyčioje visi rinkdavosi prie Mergelės Marijos altoriaus, kur iškelta aukštai virš kitų ir gražiai papuošta degdavo rarotų arba rasotoji žvakė. Jei einant rarotų prieš patekant saulei nuraudonuodavo dangus, tikėtasi neramių metų. Lijundra, gausus šerkšnas reiškė taikius, ramius laikus. Einant į rarotus ar iš jų, sutiktas vilkas ar jo pėdsakai – ženklas jaunimui, kad kaime bus sušoktos vestuvės.
Rašytiniai šaltiniai, tautosaka leidžia spėti, kad ir mūsų protėviams (iki krikščionybės) buvo būdingas ritualinis susilaikymas, kai kuo primenantis krikščionišką adventą. Šiuo laiku pagausėja įvairių draudimų, apribojančių ne tik ūkinę žmogaus veiklą, bet ir dvasinį gyvenimą. To meto tautosakoje ir etnografiniuose aprašymuose dažniau minimi numirėliai, vaiduokliai, velniai ir kitos būtybės, padaugėja tikėjimų ir burtų. Atisisakoma linksmų pramogų, o tautosakoje minimi personažai gyvūnai – kiškis, lapė, voverė – lietuvių mitologijoje labiau sietini su požemio ir mirties pasauliu. Su tuo siejasi ir daugybė adventinių tikėjimų ir draudimų. Sakyta, kad per adventą negalima kirsti miško. Šio draudimo nepaisiusieji pasakojo matę aukštai tarp medžių aukštą žilą moterį – miškų dvasią. Užsimojus kirviu medin pasigirsdavę kraupūs garsai, raudojimai. Iš advento laike kirstų medžių suręsta pirkia, žmonės nesidžiaugdavę. Tokioje pirkioje dažnai naktimis baladojasi, vyksta netikėčiausi nutikimai. Šiuo laikotarpiu medžių negalima kirsti ir dėl to, kad ateinančią vasarą miškas pradeda prastai augti, medžiai pasidaro gumbuoti.
Tamsusis prieškalėdinis laikotarpis tai žmonių fizinio ir dvasinio apsivalymo, ramybės ir taikos metas. Nevalia nieko skriausti. Žmonės vengdavo medžioti, nekirpdavo avių, nes kito kirpimo vilnos bus kietos bei šiurkščios, be to dobilai augsią reti. Buvo sakoma, jei mergina nukirps avis, tai ištekės už tinginio arba jos vaikai bus tinginiai. Per adventą nepildavo pagalvių, nes varnos jaunus žąsyčius ir kitus naminius paukščius išnešios ar užkapos. Per adventą negalima dirbti vakarais ypač sulaukus dvyliktos valandos. Nes piktos dvasios žmones persekioja, jos pasibeldžia į langus ir kas pasižiūri, tas neišvengia mirties.
Ribojant darbus, atsirasdavo daugiau laiko stebėti gamtos reiškinius, iš kurių bandyta nuspėti būsimą derlių. Jei gilus sniegas, tikimasi gero vasarojaus. Saulėtos dienos pranašavo gerą daržovių derlių. Jei per adventą šalta, tai bus karšta vasara ir didelės perkūnijos. Dažni atodrėkiai turėję nulemti rugių grūdingumą. Žvaigždėtos naktys pranašavo žuvingus metus. Dideli sniego kąsniai vėjuotomis naktimis, moterims žadėjo gerą sėmenų derlių.
Šiuo laiku daug pasninkaujama, draudžiami triukšmingi pasilinksminimai, bažnyčioje netuokiama ir į piršlius nevažiuojama. Tačiau vedybos neužmirštamos. Laikas nuo Visų šventųjų iki Kalėdų yra buvęs piršlybų ir vestuvių metas, nes žmonės turėję daugiau laisvo laiko ir maisto vaišėms. Didžiajai daliai naujametinio laikotarpio choreografijos būdinga piršlybų tematika. Nors per adventą šokti bei linksmintis krikščionių bažnyčia draudė, tačiau yra žinoma, kad dzūkai turėjo tam tikrą dainų ir žaidimų rūšį, specialiai šiam laikui skirtą. Todėl ir advento metu tokias dainas dainuoti ir žaisti nebuvo „nuodėmė“. Matyt, ilgainiui adventas pakeitė nusistovėjusią tvarką – piršlybos persikėlė į pokalėdinį mėsiedo laikotarpį. Iš ankstesnių laikų yra išlikę įdomių vedybinių būrimų ir spėjimų. Pavyzdžiui, „Devynis advento vakarus reikia sukalbėti po tris Sveika Marija ir dešimtą naktį susapnuosi savo išrinktąjį“ (Levūnai, Varėnos r.). Bet labiausiai su merginų vedybų laimės spėjimais, panašiais į Kūčių-Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarių būrimus, siejasi advento pradžia (šv. Andriejaus diena). Tai tinkamiausias laikas magijai. Visoje Lietuvoje paplitę vedybiniai burtai, atliekami su kanapėmis ir aguonomis. Kanapės – vyriškas augalas. Vyrai jas rovė, iš jų vijo virves, botagus. Bet kanapių, kaip ir aguonų, paplitimą ateities nuspėjimo magijoje, ko gero, daugiau lėmė jų narkotizuojantis poveikis. Šio poveikio nepaaiškinamumas vėlgi galėjo būti siejamas su anapusiniu pasauliu. Paplitęs būrimas laužti vyšnių šakelę ir įmerkus stebėti, kada ši pražys. Vyšnios pražydėjimas Kūčių dieną lėmė merginos ištekėjimą dar tais pačiais metais. Rečiau spėjimams būdavo naudojamos rūtos. Daug reikšmės skirta šv. Andriejaus nakties sapnams. Kad sapnai pildytųsi, būtinos specialios sąlygos ir priemonės. Pavyzdžiui, visą vakarą su niekuo nesikalbėti, sukalbėti rožančių, po galva pasidėti vyriškas kelnes, po lova pasikišti dubenį vandens ir rankšluostį ir t.t.

Ilgais Advento vakarais jaunimas ir vyresnieji susirinkdavo į vieną kaimo trobą vakaroti – kiekvienas savo atsineštą darbą nudirbti: verpti, austi, pančius vyti, vilnas kedenti, plunksnas plėšyti, tinklus nerti, nagines raukti, šaukštus drožti ir pan. Ilgus vakarus trumpindavo dainuodami apeigines dainas. Advento dainos panašios į kalėdines, tačiau jose dažniausiai dainuojama apie būsimas vestuves. Dainos pasakoja apie šeimos kūrimo rūpesčius, gausu vaizdų kaip jaunikis pasirenka nuotaką arba nuotaka ieško jaunikio. Nusėdėti ramiai ilgą vakarą prie nuobodokų darbų jaunimui būdavo sunku, norėdavosi pajudėti, todėl jie imdavo žaisti įvairiausius žaidimus: “žiedą dalyti”, “žiužį nešti”, “gūžinėti”, “šešką gaudyti”.
Advento žaidimų daugiausia užrašyta Dzūkijoje, mažiau – Aukštaitijoje, nedaug – Suvalkijoje, o Žemaitijoje išliko tik kalbamieji žaidimai. Tuose žaidimuose daug intrigos ir vaidybos, todėl ir praradę ryšį su apeigomis, jie dar ilgai išliko kaip advento laikotarpio pramoga jaunimui. Daugumos advento žaidimų veiksmai arba motyvai yra simboliški, apeiginės prasmės. Paprastai žaidime dominuoja koks nors vienas motyvas, todėl pagal jo tipą žaidimus galima suskirstyti į grupes. Tačiau kai kuriuose žaidimuose yra keli motyvai. Dažnai keli motyvai žaidime papildo vienas kitą ir dera tarpusavyje, yra tartum improvizuoti variantai, turintys tą pačią prasmę, - taigi vienas žaidimo būdas lengvai gali būti pakeičiamas kitu. Tai aiškia matyti nagrinėjant to paties pavadinimo žaidimų variantus: pavyzdžiui, „Jievaro tiltas“ gali būti žaidžiamas ir kaip „vartų“ žaidimas, ir priešpriešinėmis eilėmis, ir pervedant žaidėjus iš vienos grupės į kitą. Žiemos ciklo „vartų“ žaidimų grupei priklauso kai kurie „Jievaro tilto“, „Jievaro žmonių“ variantai, žaidimai „Verubė“, „Antelė“, „Oi, kas ty“, „Žąsų tiltas“, „Oi, aš pati viena šoku“ ir kiti.
„Vartų“ žaidimų tipiškas veiksmas yra toks: priešpriešiais sustoja žaidėjų pora ir vorelė, jie pakaitomis dainuoja ar sako dialogą, paskui vorelė lenda pro poros padarytus „vartus“, galiausiai „vartus“ padariusi pora sugauna paskutinį vorelės žaidėją. Kai kuriems žaidimams būdingas pasiskirstymas į grupes pagal lytį. Dažniausias šių žaidimų veiksmas – pakaitinis priešpriešiais esančių žaidėjų judėjimas pirmyn ir atbulomis atgal. Pats gražiausias ir plačiai žinomas buvo „Jievaro tiltas“. Jo choreografija nesudėtinga, ratuotojai sudarydavo dvi grupes, kurios tarpusavyje bendraudavo. Viena pusė klausdavo, o kita atsakydavo. Iš pradžių visi stovėdavo vietose ir tik dainuodavo, o vėliau eidavo vieni artyn kitų. Susitikus vaikinai paimdavo vieną merginą į savo tarpą ir visi nueidavo į merginų vietą, o likusios merginos ateidavo į vaikinų vietą. Tada ginčydavosi dėl jos gražumo.
Beveik visiems advento žaidimams būdinga vaidyba arba teksto vaizdavimas judesiais: pavyzdžiui, Snaudalė pagal dainos tekstą „verpia“ ir „rauda“. Suporavimo žaidimuose „motina“, „piršlys“ bei „jaunasis“ vaidina piršlybų sceną ir pan. Vaizduojamųjų žaidimų grupei priskirti advento žaidimai: „Gili gili upelė“, „Apynys“, „Snaudalė“, „Atvažiuoja žolynai“ „Jaščeras“ ir kiti.
Dar viena adventinių žaidimų grupė yra žaidimai užrištomis akimis. Šiuose žaidimuose vėl matome būdingą dviejų pasaulių priešpriešą: žaidėjas užrištomis (užmerktomis) akimis tarsi patenka į ano pasaulio sferą ir bendrauja su kitais žaidėjais, nesančiais tokios būsenos. Populiariausi žaidimai užrištomis akimis – „Laumė“ („Lauminėjimas“), „Pušis“ („Pušinėjimas“, „Pušies gaudymas“), „Gūžynės“ („Gužinėjimas“), „Vištelė“ („Akla višta“)
Kai kuriuose žaidimuose svarbiausias būna spėjimo motyvas. Jis dažnai pasitaiko ir žaidimuose užrištomis akimis. Bene labiausiai žinomas spėjimo žaidimas – „Žiedas“ („Žiedo dalijimas“), kurį žaidžiant vienas žaidėjas turi atspėti, pas ką tas žiedas paslėptas. Žaisdami „Žiedą“ žaidėjai susėsdavo ratu ir laikydavo suglaustus delnus, o dalintojas dalina. Tada visi dainuoja ir spėja pas ka žiedas žydi. Panašiai žaidžiamas ir žaidimas „Gaudė sakalėlis gegulę, kalėda“
Advento žaidimuose būta ir peikimo. Žaidžiamojoje sutartinėje „Kazilio“ skamba kaltinimas dėl pragerto žirgelio. Kituose sutartinės variantuose kaltinama dėl įvairių kitų pragertų daiktų: sermėgėlės, čebatėlių, rugių bačkos. Peikimo esama ir „Snaudalėje“, „Genyje“. Kai kuriuose žaidimas peikimas buvo išreiškiamas net mušimu. Ypač agresyviai buvo puolamas „genys“. Eidami aplink „genį“ žaidėjai dainuodami jį bardavo, kad ėda mėsą, o jis vaidindavo, kad tikrai lesa. Pabaigę dainuoti visi puldavo pešioti „genį“.
Dažna žaidimuose buvo ir piršlybų, susiporavimo tema. Svarbiausias šių žaidimų veiksmas – piršlybų imitacija.Šie žaidimai galėjo vykti tik tarp skirtingų lyčių, tačiau didelę dalį žaisdavo vien merginos („Joja bejoja“, „Sesulės“). Viena merginų eilė siūlydavo kitos eilės merginoms tekėti už „miestelio berno, šiaučiuko, kriaučiuko ir kt“. Ryškiausi žaidimų tarp skirtingų lyčių pavyzdžiai: „Svotai“, „Oi aš josiu pas motulį“, „Uošvelė“, („Labas rytas, uošvela“,“Labas rytas, motinėla“), „Snaudalė“ ir kiti. Suporavimo žaidimų tekstas paprastai būdavo improvizuojamas, kadangi visų suporavimo žaidimų siužetas beveik vienodas. Pavyzdžiui piršlybiniame žaidime „Snaudalė“pagrindinė veikėja Snaudalė sodinama ant kėdės, o kiti eina aplink ratu dainuodami. Po to žaidėjai perša jaunąjį, o Snaudalė vis peikia, kol išsirenka tinkamą. Kituose žaidimuose moterys ar merginos sėdi ant suolo, o piršliai dainuodami perša jaunikaitį.
Savitą atspalvį advento pabaigai suteikdavo kalėdiniai turgūs, vadinami saldaturgiais (Kėdainių, Panevėžio, Rokiškio, Ukmergės, Zarasų raj.), ar – saldžiais kermošiais, moterų turgumis. Tai paskutiniai metų turgūs. Moterys šiems turgums ruošdavosi iš anksto. Juose parduodavo ir pirkdavo aguonas, kanapes, kviečius, linų sėmenis, pupas, žirnius, cukrų, medų, spanguoles, žalius ir džiovintus obuolius ir t.t. Nuo antrojo mūsų šimtmečio ketvirčio – ir eglutes, iš šiaudų bei spalvoto popieriaus padarytus eglučių papuošalus.
Pavakariais visi lenktyniaudami skubėdavo į namus, manydami, kad su darbais geriau seksis, jei parvyks namo anksčiau už savo kaimynus.
Papročiai, tikėjimai, spėjimai rodo, kad liaudies kalendoriuje adventas – mistiškas laikas. Galima manyti, kad senovėje tai buvęs rimties, saulės gesimo laikas ir ūkinių metų pabaiga.

Gal ir per platu,bet man labai patiko....www.mokslai.lt

Vartotojo avataras
erikiux
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 948
Užsiregistravo: 15 Geg 2009, 15:55
Pliusai: 82

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė erikiux » 16 Lap 2009, 10:10

Įdomi informacija, šaunuolė Dora 038
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 16 Lap 2009, 10:20

aciu erikiux :aciu1:

Vartotojo avataras
Živilė
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1256
Užsiregistravo: 24 Rgs 2008, 19:07
Pliusai: 33
Miestas: Anykščiai

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Živilė » 17 Lap 2009, 22:18

Kaip smagu, kad čia, priestalo.lt, galima rasti tokios įdomios ir naudingos informacijos. Mergaitės, jūs šaunuolės :!: :D :geles: Ačiū JUMS :)

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 20 Lap 2009, 00:08

Advento ir Kūčių vakaro burtai

Per adventą yra toks būrimas - nuo gruodžio 12 d. viena diena atstoja kitų metų mėnesio orus, t.y. pagal gruodžio 13 d. orą galima spręsti, koks bus kitų metų sausis, gruodžio 14-ąją - vasaris ir t.t. Taigi galima apskaičiuoti, kurį mėnesį imti atostogas. Jaunimui knieti žinoti, kaip susiklostys gyvenimas, kada laukti sutuoktuvių, - taip pat būdavo išmėginama per adventą, o jau rimtai atliekami Kūčių vakarą.
Vienas populiariausių Kūčių burtų - degančios žvakės vaško lašinimas į vandens dubenį ir spėjimas, ką galėtų reikšti sustingusios vaško figūros.
Kūčių naktį po pagalve jaunuoliai slepia popieriaus lapelius su užrašytais 12 pažįstamų vaikinų ar merginų vardų ir keletą tuščių lapelių. Kokiu vardu pažymėtą lapelį ištraukia ryte, tas bus išrintasis (-oji).
Namuose padėkite apvožtas septynias lėkštutes, o po jomis - žalumyno šakelę (laisvas, nepriklausomas gyvenimas), žiedą (susiras porą), kreidos (mokslas seksis), duonos (bus sotūs metai), pinigėlį (pelno turės), anglies gabalėlį (bus rūpesčių), žemės žiupsnelį (gresia ligos). Pamaišę traukit, sužinosite kas kam išsiburs.

Kūčių vakarą merginos eina gulti išpintomis kasomis. Kas jas sapne supins, už to ir ištekės.
Merginos padeda ant durų slenksčio po kūčiuką ir atidaro šuniui duris. Kurios kūčiuką šuo pirma suės, ta pirmoji ištekės.
Į platų dubenį su vandeniu reikia įmesti mažą rūtų vainikėlį. Jei vainikėlis plauks stovinčios prie dubens merginos link, namuose bus piršlių. Jei vainikėlis tols, piršlių nebus.
Prieš einant miegoti reikia surakinti du kibirus, o raktą pasidėti po pagalve. Merginai turėtų prisisapnuoti būsimas vyras.
Kūčių dieną reikia nieko nevalgyti, o vakare prie stalo sėsti su nosine rankoje. Kiekvieno valgio po gabalėlį dėti į nosinę. Gulant tą nosinę pasidėti po pagalve. Naktį būtinai prisisapnuos būsimas jaunikis.
Ant stalo, po staltiese, dedami šiaudai. Reikia užsimerkus ištraukti vieną šiaudą. Jei trumpas - jaunikis bus žemas, o jei ilgas - aukštas.
Savąjį galima pamatyti sapne, pasidarius prieš miegą tokį mišinį: po antpirštį druskos, miltų, pipirų, cukraus ir vandens. Visa tai suvalgiusn naktį būtinai susapnuosite savąją ar savąjį.
Norėdamos sužinoti, ar ištekės, lietuvaitės burdavosi imdamos saują pupų, žirnių ar kūčiukų, parsinešdamos glėbį malkų ar apkabindavo tvoros kuolelius. Jei skaičius porinis - ištekės, jei ne - teks dar palaukti. Lauke būdavo klausomasi šunų lojimo: iš kurios pusės los, iš tos ir piršlių sulauks. Tą patį parodydavo ir per petį ar namo stogą mesto bato priekis.

Pasibaigus Kūčių vakarienei, mama paima kviečių saują ir beria grūdus vaikams ant galvų - kuris iš jų daugiau grūdų sugaus, tas turtingiau gyvens.

Apie ateitį

Po staltiese visada padėdavo šieno ir po vakarienės visi traukdavo: kieno šiaudelis šakotas - to gyvenimas ilgas ir gražus, o kurio lygus - nelaimingas ir trumpas. Jei mergina ištraukia storą šiaudą - bus laiminga, o jei trumpą - greit ištekės. Kitas variantas: jei šiaudelis ilgas - gyvensi dar ilgai, o jei trumpas - gyvenimas jau į pabaigą eina.
Karštą vašką pildavo į dubenėlį su šaltu vandeniu. Kai vaškas sustingdavo, figūrėlę laikydavo priešais žvakę ir stebėdavo šešėlį. Iš jo spėdavo ateitį.
Po trimis lėkštelėmis padėdavo raktą, pinigą ir žiedą. Lėkštelės būdavo sumaišomos ir mergina rinkdavosi vieną, jei po ja rasdavo raktą - visus metus namie sėdės, jei pinigą - bus turtinga, o jei žiedą - ištekės.
Kad Kūčių nakties sapnai išsipildytų, reikėdavo į stiklinę įberti druskos, miltų, pipirų, cukraus ir vandens, viską išmaišyti ir išgerti. Lovą reikėtų pritraukti prie slenksčio. Jei sapne per slenkstį peržengs vaikinas, tai bus tavo būsimas vyras

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 23 Lap 2009, 09:37

man labai idomu,kai cia visos taip pasipyko del tu kiausiuku,as prisiminiau,kad dauguma liaudies kuciukus tai parduotuviniu arba turginius perka ir ten 100proc.,yra kiausinio ir va jum tikejimas,cia ne del ginco parasiau tiesiog toks pastebejimas,as visada kai tik pradejau suktis ir gelbet virtuveje,tai atsimenu darydavom ir darom mieline tesla be jokiu kiausiniu,ir laaaaaaabai skanus kuciukai,o svarbiausia naminiai,tokie senybiniai.....ir mociute man pasakojo,kad ir senovej svarbiausia budavo nepersivalgyt o penktadieniais dar labiau pasninkaut,mesos tai negalima valgyt,o del tu kiausiniu,tai tik pasijuoke.....bet cia kiekvieno subjektyvi nuomone ir manau,kad tos tradicijos pagal regionus labai skiriasi,jei kapstytume giliau...

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė pyp » 23 Lap 2009, 16:10

tai kad prekybininkam ir gamintojam nusispjaut kas galima ko ne, svarbu kad pirktu ir pelnas butu. Mano mociute kuciukas irgi be kiauso kepdavo

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 23 Lap 2009, 19:17

vat butent pyp.o zmogeliam nusispjaut,bilia namie kept nereikia

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė pyp » 23 Lap 2009, 20:09

Dora rašė:vat butent pyp.o zmogeliam nusispjaut,bilia namie kept nereikia
kiekvienas gali rinktis, kas jam patogiausia....jei jam patogu suda pirkt, tai tegul ir perka :wink:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Lilina » 23 Lap 2009, 20:19

manau kad vartojimo rinka turi būti auklėjama. :roll: Informacinės priemonės, švietimo. Mokykloj jau dėstyt paskaitas apie sveiką maistą, ekologiškumą ir t.t. Po biški, praejus daugeliui metų žiūrėk ir pradės rinkti kokybiškesnę prekę. :roll: Skust daugiau prekybininkus reikia už š.. gaminimą. Mes nuperkam ne kokia preke, ai, sakm, prekybininkai kalti. O reikia skūstis. Vienas, kitas skundas: lašas po lašo ir akmenį pratašo.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
pyp
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4445
Užsiregistravo: 14 Rgp 2007, 15:41
Pliusai: 25
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė pyp » 23 Lap 2009, 21:06

man jau dabar siurpas ima kai stoviu prie kasos ir matau ka zmones deda ant takelio....silkes istirpdytais kaulais, visoks slamstas su natrio glutamatu, buitine chemija baisiausia...bRRrrrr

Vartotojo avataras
Živilė
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1256
Užsiregistravo: 24 Rgs 2008, 19:07
Pliusai: 33
Miestas: Anykščiai

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Živilė » 02 Gru 2009, 20:11

Vat radau labai įdomios info, kaip tikri katalikai turi pasninkauti. Ne senovėje kaip lietuviai pasninkaudavo, o dabar http://lvk.lcn.lt/naujienos/,91

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 02 Gru 2009, 20:19

man uzteko paskaityti iki......... (cit.) ".....Susilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įstatymas draudžia valgyti žinduolių ir paukščių mėsą ir tai, kas turi tiesioginį ryšį su mėsa. Leidžiama valgyti žuvį, kiaušinius, pieno produktus, jūros gėrybes. ......... "

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Forelle » 02 Gru 2009, 20:47

Su kiekvienais metais, nauji ir papročiai, net ir pasninko reikalavimai. Ir kiek žmonių tiek interpretacijų, nes sakinį "Susilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įstatymas draudžia valgyti žinduolių ir paukščių mėsą ir tai, kas turi tiesioginį ryšį su mėsa. " esu girdėjus, bet va interpretacijos kitokios, kad negalima valgyti kas ir turi ryšį su tais žinduoliais ir paukščiais, t.y. iš jų gaunamus produktus: kiaušinius, pieną ir pan. Net kunigai turbūt skirtingose bažnyčiose skirtingai ir pasakoja

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 02 Gru 2009, 21:26

kiekvienam savo :wink:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Lilina » 04 Gru 2009, 18:18

Matyt negalima valgyti tai kas gaunama per smurtą, t.y. kas nužudama, papjaunama, kam atimama gyvybę. Sviestui ir pienui gyvybę neatimama ;) reiškias galima valgyt ;)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 04 Gru 2009, 18:19

aleliuje :P

Vartotojo avataras
Dora
Gurmanas
Gurmanas
Pranešimai: 1266
Užsiregistravo: 08 Rgs 2009, 08:52
Pliusai: 10
Miestas: Kupiskis - Kaunas

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Dora » 04 Gru 2009, 18:57

Tutsi rašė:aleliuje :P
:laugh: :laugh: :laugh:

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Lilina » 07 Gru 2009, 12:06

Čia tipo temą užrakinam? :D
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Re: Adventas ir viskas apie ji

Standartinė Tutsi » 07 Gru 2009, 12:20

nea, nerakinam.... issiaiskinom del vieno :D

Skelbti atsakymą