Rota virusas

Receptai gerinti sveikatai ir ne tik, kosmetinės kaukės ir kt.

Moderatorius: Lilina

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Rota virusas

Standartinė Lilina » 05 Geg 2008, 09:23

kadangi pati ką tik persirgau, tai idedu jums bendrą info, kad žinotumėt, jeigu ką ;)

Padaugėjo skarlatinos ir rotavirusinės infekcijos
Stasė MALOKVIEJIENĖ
AVSC Druskininkų filialo gydytoja epidemiologė

Paskutinįjį 2005 m. ketvirtį ir š.m. sausio mėnesį Druskininkų savivaldybės teritorijoje, kaip ir visoje respublikoje, registruojamas skarlatinos ir rotavirusinės infekcijos segamumo pakilimas.Ypač daug mūsų savivaldybėje registruojama skarlatinos atvejų, jų padaugėjo net 7 kartus. 2004 m. įregistruoti 7 skarlatinos atvejai, o 2005 m. net 49, vien š. m. sausio mėn. užfiksuota 12 skarlatinos atvejų. Tai natūralus šios ligos suaktyvėjimas, kuris pastebimas kas keletą metų. Tik pastarasis - ypač didelis. Skarlatina yra nevaldoma oro-lašelinė infekcija. Specifinės profilaktikos, t.y. vakcinos, jai gydyti nėra, todėl liga suaktyvėja, kai dėl natūralaus gyventojų prieaugio padaugėja vaikų, neturinčių imuniteto šiai ligai. Imunitetas įgyjamas tik persirgus šia infekcija, antrą kartą ja nesergama. Liga dažniau plinta tarp darželinukų bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų. Infekciją sukelia streptokoko bakterijos, plintančios oro lašeliniu būdu, t.y. kosint, čiaudint. Būdingas bėrimas, gerklės paraudimas, aukšta temperatūra bei padidėję kakalo limfmazgiai. Liga trunka apie 7 dienas, yra pavojinga savo ypač sunkiomis komplikacijomis, gydoma antibiotikais. Susirgusįjį reikia izoliuoti, ne rečiau kaip du kartus per parą vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.
Sergamumas rotovirusine infekcija išaugo 3 kartus. Apie 70 proc. susirgimų pasireiškia šaltuoju metų laiku, ir tai yra susiję su dažnesniu ir ilgesniu buvimu uždarose patalpose, glaudžiu kontaktu. Virusas perduodamas buitinio kontakto keliu, ypač per nešvarias rankas, dulkes. Virusas yra atsparus ir gali išlikti nuo 10 dienų iki mėnesio. Liga prasideda ūmiu vėmimu, viduriavimu, pakyla temperatūra, būdingas bendras silpnumas. Po paros - trijų ūmus periodas praeina ir pilnai pasveikstama per 3- 5 paras. Persirgę vaikai įgyja imunitetą, kuris nuo sunkių ligos formų saugo apie pusantrų metų. Dažniau serga jaunesnio amžiaus vaikai. Viruso neveikia antibiotikai. Jei jau susirgo vienas iš šeimos narių, svarbu jį izoliuoti, skirti jam atskirus indus, rankšluostį, žaislus. Roto virusas yra labai jautrus chlorui, o jo yra praktiškai visuose buitiniuose valikliuose. Jais reikia kelis kartus per dieną valyti grindis, durų rankenas, vonią, tualetą. Svarbiausia, kuo dažniau gerai plauti rankas.
Prevencijos tikslu AVSC Druskininkų filialo specialistai aplankė visus 4 savivaldybės vaikų lopšelius darželius ir nustatė, kad sąlygos laikytis tinkamo režimo yra visose įstaigose, tačiau viskas priklauso nuo personalo ir atsakingų asmenų reiklumo. Darbuotojams buvo išaiškintos svarbiausios rizikos vietos ir veiksniai minėtų infekcijų atveju, duoti pasiūlymai, akcentuotos pagrindinės profilaktikos priemonės. Svarbu, kad sergantys vaikai neužkrėstų sveikųjų, jie turi būti izoliuoti. Apie grupėje užfiksuotą infekciją turi būti informuoti tėvai, kad stebėtų vaikų sveikatą ir laiku kreiptųsi pas gydytoją.

šaltinis - http://www.druskonis.lt
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Standartinė Lilina » 05 Geg 2008, 09:24

A mum ranku plovimas ir atskiri rankšluosčiai - nepadėjo. Vistiek užsikrėtėm nuo dukros.
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą