Sušio sertifikatai

Visokie įdomūs faktai virtuvės pasaulyje.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Sušio sertifikatai

Standartinė Ramunė » 29 Lap 2006, 18:16

Japonijos vyriausybė pradėjo didelio masto japoniškos virtuvės apsaugos kampaniją. Nuo 2007 balandžio visi japoniški restoranai Europoje ir JAV turės gauti specialų sertifikatą, kad jų ruošti sušiai yra originalūs ir atitinka japoniškos virtuvės reikalavimus. 8)
Tokių priemonių imtasi todėl, kad šiuo metu visame pasaulyje yra daug vadinamųjų "japoniškų" patiekalų restoranų, kurie iš esmės nieko neturi bendra nei su Japonija, nei su jos virtuve. Patikrinus 80 Paryžiuje veikiančių japoniškų restoranų, buvo nustatyta, kad beveik trečdalis jų neturi teisės taip vadintis. 018
Be Japonijos, savo nacionalinę virtuvę siekia apsaugoti ir Italija bei Tailandas. :idea:

Vartotojo avataras
Andron
Site Admin
Pranešimai: 1175
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 13:18
Pliusai: 0
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Andron » 29 Lap 2006, 18:27

Teisingai daro :!:
Italijai jau seniai reikėjo taip padaryti :twisted:
Nes kiekvienoj šaly pica vos ne nacionalinis patiekalas :lol:
Firminiai skyreliai laukia firminių naujienų!
Kolkas NEMOKAMAI !

Vartotojo avataras
Lilina
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 12 Rgs 2006, 11:05
Pliusai: 101
Miestas: Kaunas/Mažeikiai

Standartinė Lilina » 29 Lap 2006, 20:44

Kiniška virtuve ne ypač žaviuosi, o japoniškos dar ragauti ne teko :P Bet del apsaugos - teigiamas dalykas. Tikiuos mūsų cepelinus ateiti ne reikės taip sertifikuoti ;)

Vartotojo avataras
daida
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3484
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 12:47
Pliusai: 51
Miestas: Vilnius

Standartinė daida » 30 Lap 2006, 00:18

Manau kiekviena šalis turi apsaugoti savo nacionalinius patiekalus :idea:

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 01 Rgp 2008, 22:17

Naujiena Vilniuje - suši išsinešimui
www.DELFI.lt

Visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti japonų virtuvė sėkmingai įsitvirtina ir Lietuvoje. Sveikam, kokybiškam ir nekaloringam maistui neabejingiems vilniečiams ir miesto svečiams prieš penkerius metus duris atvėręs restoranų tinklas „Tokyo“ siūlo naujieną – išsinešti skirtus sušių rinkinius, sakoma "Infor" pranešime spaudai.
„Spartus gyvenimo ritmas, intensyvus darbas, laiko stoka ir sveiko gyvenimo būdo aktualumas verčia rinktis tai, kas yra greita ir patogu. Todėl skubantiems ir ieškantiems kokybės nusprendėme pasiūlyti naujieną – sušius išsineštinai“, - sakė laisvalaikio centro GCW projektų koordinatorė Jūratė Bitinaitė.
Lietuvių pamėgti japonų virtuvės patiekalai tampa vis populiaresne kasdieninio raciono dalimi, todėl buvo nuspręsta produktą padaryti prieinamesnį klientui – kad mėgstamais „Tokyo sushi“ būtų galima greitai pasistiprinti patogiausioje vietoje. „Lengvi pietūs akimirksniu“ – skelbia išsinešti skirtų sušių sumanytojai.
Iš ryžių, žuvies, jūros gėrybių bei daržovių gaminami sušiai yra sotūs ir maistingi, tačiau neapsunkinantys organizmo, sveiki ir nekaloringi. Todėl visame pasaulyje juos vertina savo figūra ir gera savijauta besirūpinančios gražuolės, šokėjai, aktoriai, sportininkai ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys asmenys, branginantys savo laiką, vertinantys kokybę ir ieškantys kažko naujo.
Išsinešti skirtus sušius gamina specialiai apmokyti restorano „Tokyo“ profesionalai, todėl klientams patiekiami tik aukščiausios kokybės, visuomet švieži produktai, kurie kasdien pristatomi į prekybos taškus.
„Tikimės, kad sostinės gyventojams patiks mūsų sumanymas, tad orientuodamiesi į vartotojų poreikius rūpinsimės, kad jie rastų mėgstamo produkto ten, kur įprastai lankosi ar tiesiog eina pro šalį, - apie ateities planus kalbėjo J. Bitinaitė. – Vasarą projekto startui pasirinkome neatsitiktinai: juk taip smagu papietauti kartu su šeima ar draugais gamtoje, prie ežero, ant žolytės, ar tiesiog greitai užkąsti ant suoliuko prie ofiso“.
Prekybos ir laisvalaikio centro „Europa“ trečiajame aukšte įsikūrusiame restorane „Čili pica“ startavusi „Tokyo sushi“ paslauga artimiausiu metu bus prieinama dar aštuonių „Čili“ tinklo restoranų lankytojams bei trumpuoju numeriu 1822.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Sušio sertifikatai

Standartinė Ramunė » 31 Geg 2011, 20:11

Suši istorija
www.DELFI.lt

Suši tikriausiai yra pats žymiausias japoniškas patiekalas pasaulyje. Japonų virtuvėje suši reiškia patiekalus, kurių gamybai naudojami ryžiai, pagardinti saldžiu acto mišiniu. Kadangi Japonija yra apsupta vandenyno, jūros gėrybės, taip pat kaip ir ryžiai, visuomet buvo plačiai vartojamos. Taigi žalios žuvies ir ryžių derinys, suši, natūraliai tapo populiariu maistu Japonijoje.
Iš pradžių žalia žuvis būdavo fermentuojama druskoje, siekiant ją užkonservuoti ir tuomet valgoma su prieskoniais gardintais ryžiais. Tai yra originalusis suši. Nors yra ir tokių suši rūšių, kuriose nėra sašimi (žalios žuvies), žalia žuvis ir ryžiai yra pagrindiniai suši ingredientai.

Suši maistinė vertė - neriebu
Suši yra neriebus ir labai maistingas maistas. Tipiniame 7-9 gabalėlių rinkinyje yra apie 300-450 kalorijų. Suši esanti žuvis aprūpina baldymais ir gali būti puikus omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis. Daržovės yra puikus vitaminų šaltinis. Jūržolėje yra gausu jodo. O ryžiai yra sudėtiniai angliavandeniai.

Suši istorija
Japonija yra saloje, ją supa jūros, šildomos Kurošio, Japonų Srovės, kurioje gausu planktonų bei stulbinanti žuvų ir vėžiagyvių įvairovė. Pačios salos yra pakankamai kalnuotos, o nedidelės ariamos žemės yra rūpestingai kultivuojamos auginant ryžius ir keletą kitų javų.
Japonija visuomet maitino savo tankią populiaciją tiek jūros, tiek ir laukų derliumi, taigi natūralu, kad virtuvėje yra sutelkta tai, kas gaunama iš gamtos. Suši, žalios žuvies ir prieskoniais gardintų ryžių derinys, užsieniečiams atrodo labai egzotiškai.
Suši prieš amžius Japonijoje buvo žuvies konservavimo metodas. Sakoma, kad suši yra kilęs iš pietryčių Azijos. Išvalyta, žalia žuvis buvo suspaudžiama tarp druskos sluoksnių ir prispaudžiama akmeniu. Po kelių dienų akmuo yra nukeliamas ir pakeičiamas lengvesniu, o po kelių mėnesių fermentuota žuvis ir ryžiai yra laikomi tinkamais valgyti.
Kai kuriuose restoranuose Tokijuje vis dar patiekiamas šis originalus suši, pagamintas iš gėlavandenio karpio (vadinamas narezuši), tačiau jo skonis yra toks stiprus, kad jis nustelbia žuvies skonį ir reikalauja labai išlavinto skonio.
Tik 1900-aisiais išmintingas šefas, vardu Yohei, nusprendė užmiršti fermentaciją ir patiekti suši panašia į dabartinę forma. Jis tapo labai populiarus ir išsivystė du stiliai: Kansai stilius, kilęs iš Osakos miesto Kansai regione ir Edo stilius, kilęs iš Tokijo, kuris tuomet buvo vadinamas Edo.
Osaka visuomet buvo komercinė Japonijos sostinė, o ryžių pirkliai ten sukūrė tokį suši, kuris pirmiausiai buvo sudarytas iš ryžių, maišomų su kitais ingredientais, ir suformuojamų į dekoratyvius, valgomus paketėlius. Tokijas, esantis pakrantėje, garsėjo žuvimi ir vėžiagyviais, todėl ten buvo gaminamas nigirizuši, kuriame buvo rinktinės jūros gėrybės, patiekiamos ant nedidelio gardintų ryžių padėkliuko.
Nors dekoratyvinis Kansai regiono suši vis dar yra labai populiarus, užsieniečiams labiausiai žinomas yra nigirizuši. Manoma, kad nigirizuši yra šiuolaikinio suši pirmtakas.
Geriausiai žinomas suši yra ovalo formos suši, vadinamas nigiri. Nigiri paprastai yra patiekiamas suši bare.

Pamatyti, kaip vieno garsiausių Japonijos suši meistrų Kensaku Yoshida rankose gimsta tikri meno šedevrai bei dalyvauti jo paskaitoje, norintys galės VI-ojoje Tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje bei II-ajame Japonijos kultūros festivalyje, skirtame Lietuvos ir Tekančios saulės šalies draugystės dvidešimtmečiui paminėti.

Paroda vyks birželio 9-12 d. „Litexpo“ parodų rūmuose.
Dvidešimt pasaulio šalių dalyvių, dvidešimt Japonijos meno šakų, dvidešimt diplomatinių santykių atkūrimo metų. Tokie skaičiai vainikuoja dviejų šalių draugystę ir ištrina geografinius atstumus bei sujungia kultūras. Tai – unikalus renginys ne tik Baltijos šalyse, bet ir Europoje.

Vartotojo avataras
Tylus
Dalyvis
Dalyvis
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 26 Rgp 2009, 10:43
Pliusai: 1
Miestas: Vilnius

Re:

Standartinė Tylus » 31 Geg 2011, 20:54

Lilina rašė:Kiniška virtuve ne ypač žaviuosi, o japoniškos dar ragauti ne teko :P Bet del apsaugos - teigiamas dalykas. Tikiuos mūsų cepelinus ateiti ne reikės taip sertifikuoti ;)
Deja musu kalbininku deka jie jau vadinasi ne cepelinai, bet dickukuliai. Nors ir visados buvo
cepelinais vadinami. Be to kazkodel patys lietuviai bando irodyti, kad cepelinai ne nacionalinis
lietuviu valgis :(. Labai aciu jiems. Nors siais laikais atvaziave uzsenieciai , kad ir vokieciai pripazista,
kad niekados gyvenime neragavo to valgio.
###The show must go on !!!###

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Re: Sušio sertifikatai

Standartinė Ramunė » 31 Geg 2011, 21:56

Mūsų bruožas save nusivertinti ir sau kenkti :?

Vartotojo avataras
Nicole
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 4670
Užsiregistravo: 09 Rgp 2009, 02:26
Pliusai: 56
Miestas: Marburg

Re: Sušio sertifikatai

Standartinė Nicole » 01 Bir 2011, 00:04

Bavaru patiekalai labai panasus su musu-virtiniai ,balandeliai,bulviniai blynai,kazkas panasaus i cepelinus.Skraidancius "Cepelinus" sugalvojo vokieciai,o va patiekala neaisku kas,nes zemaitijoj labai daug vokieciu gyveno ir tebegyvena :roll:
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą