šiaip įdomu...

Visokie įdomūs faktai virtuvės pasaulyje.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 22 Kov 2008, 16:52


Žydams pasninko dieną negalima praustis

Pasninko dienų judėjų kalendoriuje palyginti mažai. Viena svarbiausių - Jom Kipuras – Paskutiniojo teismo, arba Atpirkimo, diena. Žydai tiki, kad tą dieną baigsis Paskutinis teismas ir visi atgailavusieji už nuodėmes gaus atleidimą. Jom Kipuro išvakarėse įprasta surengti šventines vaišes, per kurias susirinkusieji gausiai pavalgo, o paskui parą dvi nė kąsnio į burną negalima imti.
Tiša Be-Av (Devintoji Ava) – dar vienas parą trunkantis judėjų pasninkas. Šią dieną draudžiama valgyti ir gerti, praustis (netgi plauti rankas), naudoti parfumeriją, avėti odinę avalynę, mylėtis.
Visi judėjų pasninkai prasideda patekant saulei ir baigiasi jai nusileidus. Jokių ypatingų ritualų nėra, tiesiog tuo laiku tikintieji nieko nevalgo ir negeria. O žydų Velykų išvakarėse pasninko privalo laikytis tik vyriausieji sūnūs.
Jeigu pasninkas (išskyrus Jom Kipurą) pasitaiko šeštadienį, jis nukeliamas kitai dienai. Pasninkauti taip pat negalima per šventes ir per mėnulio jaunatį. Žydų šventėms būdingi tam tikri mitybos reikalavimai. Pavyzdžiui, Velykų išvakarėse privalu atsisakyti bet kokio rauginto maisto.
Žydams labai svarbūs tinkami mitybos įstatymai, vadinami kašrutu. Šie įstatymai remiasi Toroje išdėstytais Mozės įstatymais apie švarius ir nešvarius gyvulius, apie maisto ruošimo būdus. Košerinis maistas yra visų rūšių augalinis maistas, kanopinių gyvulių, išskyrus kiaulę, mėsa, paukštiena, žuvis su žvynais (jūros gėrybės žvynų neturi, taigi košeriniam maistui netinka).
Draudžiama sumaišyti pieno ir mėsos produktus, be to, negalima maistui naudoti gyvulių kraujo ir vidaus organų riebalų, vartoti majonezo, gerti ne pagal ritualinius nurodymus paruošto vyno.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 22 Kov 2008, 16:53

Musulmonams draudžiama gerti alkoholio

Svarbiausias musulmonų pasninkas trunka visą šventąjį Ramadano mėnesį. Tai - vienintelis pasninkas, kurio privaloma laikytis kiekvienam musulmonui. Per Ramadaną šviesiu paros metu negalima nei valgyti, nei gerti, nei mylėtis. Likus dviem valandoms iki saulėtekio, musulmonas gali pavalgyti, paskui teks laukti saulėlydžio, kol visi draudimai išnyks ir bus galima mėgautis įprastais mėsos patiekalais, saldumynais.
Musulmonų religija turi nemažai keistų mitybos taisyklių (reikia pastebėti, pakankamai gerų sveikatos prasme). Nepatartina nuolat, be jokios pertraukos valgyti mėsos, bet ir negalima atsisakyti jos ilgiau nei 40 dienų. Suvalgius žuvies, negalima gerti pieno. Virtos mėsos negalima valgyti kartu su kepta. Karšti, šalti, minkšti ir kieti maisto produktai turi būti valgomi atskirai. Maistą ir gėrimus galima imti tik dešiniąja ranka. Duona – šventas produktas, jos negalima mėtyti, spardyti, ji nepjaunama peiliu, tik laužoma. Vanduo išgeriamas tik atsisėdus ir ne iš karto: pirmąjį kartą – vienas gurkšnis, antrąjį – trys, o trečiąjį – penki.
Koranas musulmonams draudžia valgyti kiaulieną, žvėrieną ir gyvulių, kuriems nebuvo nuleistas kraujas, mėsą. Draudžiama gerti alkoholinius gėrimus.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 22 Kov 2008, 16:53Induistai nėra griežti vegetarai


Šiai religijai nėra būdingi pasninkai. Aukščiausių kastų induistai – griežti vegetarai. Teoriškai visi budistai turėtų nevalgyti tų padarų, kurie kažkada bėgiojo, šliaužiojo ar skraidžiojo. Jie teigia, kad bet koks gyvas padaras turi sielą, kuri reinkarnuojasi. Tačiau vis dėlto daugelis budistų valgo mėsą. Pavyzdžiui, vietnamiečiai, Birmos gyventojai valgo žuvį, kiaulieną, paukštieną.
Tailandiečiai kuklų valgiaraštį mielai papildo vėžliais, gyvatėmis, lauko žiurkėmis, o laosiečiai – dar ir šikšnosparniais bei skruzdžių kiaušiniais. Kai kurie Pietryčių Azijos gyventojai mielai per pietus ar vakarienę suvalgytų šunienos. Vis dėlto budistai nesureikšmina maisto ir gyventi stengiasi ne dėl pilvo malonumų. Prieš ir per didžiąsias šventes yra įprasta organizmą išvalyti kelias dienas trunkančiu badavimu.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 22 Kov 2008, 19:08

Margučiai: nuo auksinių iki milžiniškų skulptūrų

http://www.alfa.lt/straipsnis/177122

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 24 Kov 2008, 08:06

Įrodyta moksliškai: parama kitam ilgina tau gyvenimą

Duodami gyvenate ilgiau. Taip, supratote teisingai – moksliškai įrodyta, kad duodantieji gyvena ilgiau. Dosnūs ir altruistiški poelgiai reiškia ne tik tai, kad esate geras žmogus, bet ir gali būti naudingi. Padarydami kitam paslaugą ilginate savo gyvenimą, rašo „Psychology today“.
Biblijoje rašoma, kad didesnė palaima yra duoti, nei gauti. Jei manote, kad sveikas ir ilgas gyvenimas yra palaima – Biblijos žodžiuose yra tiesos. Mokslas prie šios tiesos taip pat prisidėjo – moksliškai įrodyta, kad davėjas gauna ne tik vidinę palaimą, bet ir kažką labiau apčiuopiamo.
Šiuo atveju kalbame apie tokį davimą, kaip pagalbą draugui, nepažįstamajam ar bet kokiam gyvam padarui. Jei pavežate draugą iki parduotuvės, padedate senyvam kaimynui apsipirkti parduotuvėje ar savanoriaujate prieglaudoje, tai ir yra tas davimas, už kurį jums bus atlyginta. Tokia pagalba moksliškai vadinama instrumentine parama. Taip pat yra įvairiausių rūšių emocinė parama, tokia, kurią suteikia vyras žmonai, kuria parodome rūpestį ir meilę kitam žmogui.
Intuityviai manome, kad padėdami kitam padedame jam jaustis geriau. Bet gaudami paramą kiti žmonės taip pat gali jaustis skolingi arba priklausomi nuo davėjo. Jausdamiesi skolingi žmonės gali pradėti jausti ir kaltės bei nerimo jausmą.
Neseniai mokslininkai įrodė, kad socialinis kontaktas gali daryti labai didelę įtaką žmonių sveikatai. Žmogiškasis kontaktas pagerina imuninę sistemą, sumažina peršalimo ir kitų infekcijų tikimybę. Be to, žmogiškasis ryšys pagreitina žaizdų gijimą. Tačiau manoma, kad ne visiems žmonėms socialinis kontaktas daro vienodą įtaką. Paprastai fiziškai jis naudingas duodančiajam.
Mičigano universiteto mokslininkų komanda nustatė, kad duodami žmonės pailgina savo gyvenimą ir sumažina mirties riziką. Ir šiuo atveju nesvarbu, ar teikiate emocinę paramą, kuria keičiasi artimieji, ar instrumentinę paramą, kurią teikiate kitiems žmonėms. Bet kokiu atveju ši parama davėjui daro didelę įtaką. Beje, paramos gavėjo šis ryšys taip neveikia ir jo gyvenimo trukmės niekaip neįtakoja.
Tuo tarpu paramos davėjai gali džiaugtis, kad davimo aktas pagerina psichinę ir fizinę būklę. Taip nutinka dėl to, kad davimas suteikia priklausomybės ir rūpestingumo jausmą. Taip pat altruistiški veiksmai pagerina nuotaiką ir mažiną depresiją. Tiesiog tai sukelia teigiamas emocijas, o teigiamos emocijos teigiamai veikia imuninę sistemą bei širdies ir kraujagyslių veiklą.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 24 Kov 2008, 19:39

Rytietiškos žolelės – tiksinti bomba mūsų organizme?

Kai nepadeda tradiciniai vaistai, paskutinė mūsų viltis – stebuklingos rytietiškos žolelės. Žinia, Rytų medicina turi tūkstantmetes tradicijas. Tačiau specialistai nuogąstauja, kad Rytų medicinos bumas europiečiams gali turėti neprognozuojamas pasekmes. Apie tai, kaip mus veikia vienos ar kitos žolės, kalbamės su medikais bei liaudies medicinos žinovais.

Kai nepadeda gydytojas
Vilnietė Rita Ajurvedos centro siūlomais preparatais susidomėjo po apsilankymo pas gydytoją. Mergina turi problemų su skydliauke. Iki šiol jokių vaistų jai nereikėjo, tačiau per metus priaugusi per 10 kilogramų Rita sunerimo.
„Gydytoja poliklinikoje ramino, kad viskas man gerai, nors taip nesijaučiu. Dažnai jaučiu maudimą kaklo srityje, pagaliau auga svoris, nors visais įmanomais būdais stengiuosi jį kontroliuoti“, - guodėsi mergina. Pacientei nebuvo pasiūlyta netgi išsitirti skydliaukės hormonų. Šie tyrimai patikimai parodo, ar iš tiesų skydliaukės veikla sutrikusi.
Neradusi supratimo tradicinėje poliklinikoje, mergina nusprendė pagalbos ieškoti kitur ir apsilankė pažįstamos rekomenduotame centre. Čia jai pasakė, kad jos skydliaukė tokia „pavargusi“, kaip senos moters, ir išrašė tris preparatus. Kiekvienas jų kainavo apie 50 litų. Ant pakuotės – tik rusiški užrašai. Tiesa, mergina gavo knygutę, kurioje preparatai aprašyti lietuviškai, tačiau ją pametė. Taigi ji visiškai nebežinojo, ką geria.
„Mėnesio kursas jau beveik baigiasi, tačiau kokių nors savijautos pokyčių nepastebėjau. Blogiau taip pat nepasidarė. Gal dar per mažai laiko“, - svarstė mergina. Ji centre ketina apsilankyti dar kartą ir tęsti gydymą. Tiesiog pažiūrės, kas bus toliau.
Panašiai koralų pagrindu JAV pagamintais preparatais susidomėjo ir kita DELFI pašnekovė. „Keletą mėnesių kosėjau. Išbandžiau bent keletą vaistų, bet nepadėjo. Kai išgirdau apie šiuos preparatus, nusprendžiau pamėginti. Aš netikiu niekuo, tačiau jeigu manau, kad vaistas nepakenks, linkusi jį išbandyti. Vis dėlto žmonės tiek metų atidirbinėjo technologijas“, - svarstė Aistė.
Netradicinės medicinos centre moteriai buvo nustatyta tam tikra infekcija bei grybelis, kuriuos gydyti pasiūlyta dviem vaistais. „Niekaip neprisiruošiu jų gerti reguliariai, todėl gal ir poveikio nėra. Pastebėjau tik vieną įdomų dalyką. Nuo kojos piršto nudžiūvo karputės, kurių atsikratyti negalėjau keletą metų“, - tvirtino pašnekovė.
Tačiau kosulį ji vis dėlto išsigydė ne šiais vaistais, o antibiotikais, kurių ryžosi gerti pasitarusi su šeimos gydytoja.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 24 Kov 2008, 19:39

Rasių skirtumai – net medicinoje

Anot Kauno medicinos universiteto klinikų Šeimos medicinos klinikos vadovo prof. Leono Valiaus, Rytuose, pavyzdžiui, Kinijoje ar Malaizijoje, iš tiesų yra dvi oficialios medicinos rūšys – tradicinė medicina ir liaudies. Tradicinės medicinos klinikose gydoma vakarietiškai, tuo tarpu liaudies medicinos klinikos siūlo įvairius miltelius, kvapus, masažus, akupunktūrą ir kitokius dalykus.
Lietuvos medikai taip pat yra baigę tradicinės medicinos studijas. Jų žinios apie žoleles bei kitokius liaudiškus gydymo būdus yra tik mėgėjiškos.
„Žinoma, kai nežinai, lengviausia yra neigti. Kita vertus, vakarietiški preparatai bent jau yra praėję mokslinių tyrimų fazę. Pavyzdžiui, kad aspirinas numuša temperatūrą, rodo ne tik praktinė patirtis, bet tai įrodyta laboratorijoje bei atliekant tyrimus su placebu. Tuo tarpu bent jau su dauguma rytietiškų miltelių tokių bandymų, mano žiniomis, nebuvo daryta“, - svarstė L. Valius.
Vis dėlto medikas sutinka, kad Azijos šalyse liaudies patirtis sukaupta per keletą tūkstančių metų, o tai šį tą reiškia. Beje, ir Lietuvoje visi žino, kad liepžiedžiai mažina karščiavimą ir skausmus, jonažolė gerina nuotaiką.
„Tačiau mes žinome ir tai, kokios medžiagos šiuose augaluose tokį poveikį turi. Pavyzdžiui, liepžiedžiuose yra acetilsalicilo rūgšties, iš kurios pagamintas aspirinas. Jonažolėse yra antidepresanto, kuris taip pat įeina į depresijai gydyti tablečių sudėtį. O kokia rytietiškų miltelių sudėtis? Nesame girdėję nei tokių žolelių, nei įsivaizduojame jų poveikio“, - teigė medikas.
Anot jo, Rytų kraštų žmonių genofondas yra kitoks nei europiečių, todėl jų žolių poveikis sunkiai nuspėjamas: gal kam ir padės ar bent jau nepakenks, o kažkas gali ir nukentėti. Pavyzdžiui, kai kurios žolelės netgi gali sukelti hepatitą. Prieš porą metų taip nukentėjo pasaulyje net keletas žmonių ir ne visus medikams pavyko išgelbėti.
„Stebiuosi, kaip žmonės drąsiai rizikuoja savo sveikata bandydami tai, ko nežino. Juk europiečiai ir rytiečiai skirtingai reaguoja į įvairias medžiagas bei aplinkos poveikius. Pavyzdžiui, kai kurie mokslininkai mano, kad paukščių gripas dėl tam tikrų genetinių savybių pavojingas tik geltonajai rasei“, - pasakojo pašnekovas.

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 24 Kov 2008, 19:40


Ar užteks lietuviškų žolių?


Kad su žolėmis reikia elgtis atsargiai, patvirtina ir lietuvių liaudies medicinos žinovai. Anot žolininkės Jadvygos Balvočiūtės, medikai dažnai nevertina žolelių, nes, kaip ir minėjo L. Valius, nėra su jomis pakankamai supažindinti.
„Kita vertus, niekas dar nėra ištyręs nei vienos žolės iki galo, todėl mes iki galo nežinome, ko augaluose yra. Taip pat dažnai nežinome, ko trūksta mūsų organizmui, tačiau per žoles duodame galimybę jam pasisotinti. Mat žolės turi daugybę reikalingų medžiagų“, - sakė žolininkė.
Anot jos, žolės padeda net nuo tokių ligų, kaip diabetas: galima išvengti ar bent gerokai atitolinti ligos komplikacijas, reikia leisti mažiau insulino. Žolės sutvarko skrandžio veiklą, medžiagų apykaitą.
„Tačiau žoles reikia vartoti pagal paskirtį ir dozuotai. Todėl visada džiaugiuosi, kai mano arbatos parduodamos vaistinėse, kur žmogus gali gauti kompetentingą informaciją. Labai svarbu, kad žmogus pasidomėtų, ką perka. Tiesa, ruošdama arbatas stengiuosi, kad žolelių koncentracija būtų nedidelė ir tikrai nepakenktų, jei žmogus jas vartos netinkamai. Konkrečiam žmogui žolių mišinius ruošiu drąsiau. Tačiau ir tuomet prašau pradėti nuo mažesnės dozės“, - pasakojo J. Balvočiūtė.
Paklausta, kaip vertina Rytų žoleles, pašnekovė užsiminė, kad į ją kreipėsi garsus Tibeto medicinos žinovas, farmacininkas Donatas Butkus, norintis Tibeto preparatams atrinkti lietuviškus analogus. Anot J. Balvočiūtės, tokius žolinius preparatus būtų paprasčiau ir pagaminti, ir žmonėms rekomenduoti. „Juk netgi mūsų vanduo, kurį geriame nuo mažens ir gauname su maistu, kitoks nei, pavyzdžiui, Tibete. Nesakau, kad pas mus jis geresnis, bet labiau įprastas mūsų organizmui“, – teigė pašnekovė.
Žolininkė apgailestavo, kad dėl gydytojų ir farmacininkų ginčų, kurie vyksta visoje Europoje, žolelės nėra paplitusios taip, kaip turėtų. „Gydytojai nenori pripažinti, kad farmacininkai kompetentingi sudaryti mišinį, tačiau patys tokių žinių taip pat neturi, nors kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Vengrijoje liaudies medicina labai daug pasiekusi“, - pasakojo pašnekovė.
Fitoterapeutas dr. Juozas Vasiliauskas, sostinėje įkūręs žolelių vaistinę, taip pat linkęs manyti, kad kiekvienas organizmas pripratęs prie tos aplinkos, kurioje jis gyvena, išteklių.
„Gamta numatė, kad kiekviename regione būtų augalų, kurie gydo toje aplinkoje gyvenančius žmones. Kituose kraštuose, kur kitoks saulės aktyvumas, kita energija cirkuliuoja, ir augalai turi kitą poveikį. Todėl geriausia vis dėlto gydytis savais augalais. Jų pas mus užtektinai“, - įsitikinęs žolininkas.
Anot jo, žmogaus organizmui per dieną reikia gauti apie 40 veikliųjų medžiagų. Antraip vystosi įvairiausi lėtiniai susirgimai. Tačiau normaliai parūpinti organizmą su dabartine mūsų mityba neįmanoma. Todėl žolės nuo senų laikų – ir maistas, ir vaistas.

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 20:49

SAVAITĖS DIENŲ POVEIKIS KASDIENEI VEIKLAI IR MAGIJOS RITUALAMS
Pirmadienį globoja Mėnulis. Pasinaudokite jo energija magijai susijusiai su moteriškomis paslaptmis, pasąmone, emocijomis, sapnais, gydymu, pranašingais sapnais, meile, dvasingumu, apsauga, namais, šeima, medicina, moterišku vaisingumu, kelionėmis, mažais gyvūnais, instinktais, moterimis ir moteriška vyrų puse.
Mėnulio akmenys - kristalai, mėnulio akmuo, perlas, smaragdas.
Mėnulio spalvos – balta, sidabrinė, kreminės, šviesiai pilkos.

Antradienį valdo Marsas. Vyriškumo, karo ir jėgos planeta. Pasitelkite šią energiją magijai susijusiai su aistra, drąsa, kerštu, valdžia priešams, užkariavimu, išsilavinimu, ištvermingumu, ryžtingais veiksmais, išsilaisvinimu nuo neigiamų kerų, nepriklausomybe, santuoka, kalėjimu, medžiokle, politika, fizinėmis varžybomis, lyderiavimu, krauju, chirurgija ir gydymu
Marso akmenys – smaragdas, safyras, rubinas ir topazas.
Marso spalvos – visų atspalvių raudona ir oranžinė.

Trečiadienį globoja Merkurijus. Jo energija naudingiausia kerams susijusiems su proto aiškumu, komunikacija, kūryba, rašymu, pranašavimu, strategija, kelionėmis, jaunais žmonėmis, žiniomis, verslu, derybomis, studijomis ir tobulėjimu.
Merkurijaus akmenys - Ametistas, magnetitas, rubinas ir turkis.
Merkurijaus spalvos – geltona, pilka, violetinė ir opališkos spalvos.

Ketvirtadienį jaučiame Jupiterio įtaką. Jis palankiai veikia kerus skatinančius materialines įplaukas, sėkmę, augimą, vyrišką vaisingumą, sveikatą. Taip pat stiprina kerus susijusius su teisiniais reikalais, garbe, turtais, troškimais, vyresniais žmonėmis, vyriška moterų puse bei vyriškomis profesijomis. Jupiterio energija pritraukia daugiau to, ką jau turi bei yra naudinga siekiant sėkmės azartiniuose lošimuose, nes pritraukia materialinę sėkmę.
Jupiterio akmenys – safyras, katės akis, karneolis.
Jupiterio spalvos – purpurinė, mėlyna.

Penktadienis priklauso Venerai – meilės planetai. Kadangi jos energija šilta, jausminga ir maloni geriausia ją panaudoti širdies reikalams, taikai, apsaugai, meilei, malonumams, romantikai, potraukiui, seksui, moteriškoms problemoms, romanams, partnerystei, draugystei ir santuokai, švelnumui, fiziniam grožiui, komfortui ir prabangai. Taip pat naudokite ją magiškiems darbams susijusiems su muzika, kvapu, menais ir aromaterapija.
Veneros akmenys – smaragdas, katės akis ir rubinas.
Veneros spalvos – rožinė, jūros žalia ir pastelinės.

Šeštadienį valdo Saturnas – karmos planeta. Jis suteikia palankias sąlygas pastangoms susijusioms su reinkarnacija, karminėmis pamokomis, paslaptimis ir išmintimi. Jo energija taip pat palanki bet kokiam darbui susijusiam su kliūtimis ir apribojimais, kuriuos reikia įveikti, laisve, gyvybe, dvasine komunikacija, meditacija, savidisciplina, apsauga, dingusių daiktų ar žmonių paieška, pagyvenusiais žmonėmis, ligų ir kenkėjų naikinimu, psichine apsauga, pabaigomis ir mirtimi.
Saturno akmenys – turkis, labradoritas, deimantas, ametistas.
Saturno spalvos – juoda, tamsiai purpurinė, tamsiai pilka ir indigo.

Sekmadienis. Šią dieną valdo Saulė. Ji suteikia energijos bet kokioms pastangoms susijusioms su sėkme apskritai, verslu, partneryste, lyderiavimu, paaukštinimu darbe, verslo sumanymais ir profesine sėkme. Taip pat Saulė padės magijai susijusiai su savęs pažinimu, individualumu, draugyste, tėvais ir vyrais, džiaugsmu, gydymu, fizine ar psichine sveikata.
Saulės akmenys – topazas, deimantas, saulės akmuo, perlas.
Saulės spalvos – oranžinė, geltona, auksinė ir balta.

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 20:50

UŽKEIKIMAI IR UŽKALBĖJIMAI
Iš tiesų tai šie du žodžiai reiškia vieną ir tą patį – žodžiais išreikštą, magija užsiimančio žmogaus valią. Žodis užkalbėjimas dažniau naudojamas kai kalbama apie liaudiškus gydymo būdus, o žodis užkeikimas dažniau randamas grožinėje, fantastinėje ar magiškoje literatūroje. Pats žodis užkalbėjimas tiesiogiai nurodo, kad tikslo siekiama žodžių pagalba, na o žodis užkeikimas turi neigiamą atspalvį nes kilęs iš žodžio keikti.
Beje šiais laikais labai išpopuliarėjo kitas panašią reikšmę turintis žodis – afirmacija. Tai angliškas žodis reiškiantis patvirtinimą. Jei teko skaityti apie afirmacijų poveikį ir sudarymo taisykles, manau nesunkiai šias žinias pritaikysite ir kurdamos savo magiškus užkeikimus ar užkalbėjimus (kaip jums labiau patinka).
Išmintingi žmonės visais laikais jautė garsiai ištarto žodžio galią. Manau visi žinote liaudies priežodį: žodžiai gydo, žodžiai žudo. Netgi biblijoje rašoma, jog pradžioje buvo žodis ir žodis tapo kūnu. Gal aš nelabai tiksliai pacitavau, bet esmė ta, kad žodžiais mes išreiškiame savo valią. Jei suteiksime savo žodžiams pakankamai energijos – jie taps įsakymu, kurį visata ar aukštesniosios jėgos pasistengs įvykdyti.
Pirmiausia jūsų užkeikimas turi būti teiginio formos. Pasąmonė nesupranta žodžio „ne“ ir apskritai mąsto ne tiek žodžiais, kiek vaizdiniais. Taigi užkalbėjimas “aš daugiau neberūkysiu” sukels greičiau atvirkščias pasekmes. Nelabai gerai ir bet koks teiginys su žodžiu “rūkymas”, nes tuo jūs tik sukelsite rūkymo vaizdinį. Gal verčiau pamėginkite suformuluoti savo užkalbėjimą naudodami žodžius „sveikas gyvenimo būdas” ar “gaivumas”. Pasitelkite savo vaizduotę. Atsiminkite – kuo ryškesnius vaizdinius sukels jūsų pasirinkti žodžiai, tuo jie bus veiksmingesni.
Ar kada pastebėjote, jog filmuose raganų užkeikimai visada būna rimuoti? Tai ne šiaip sau. Visų pirma ritmiški ir rimuoti žodžiai labai lengvai pasiekia pasąmonę, be to taip kur kas lengviau žodžius įsiminti. Tuo puikiai naudojasi reklamos kūrėjai.
Savo užkalbėjimą galite tarti mintyse, arba garsiai, bet balsu ištartas žodis turi daugiau galios. Galite dainuoti, arba deklamuoti, o jei gamta pagailėjo jums poeto talento bent jau sukurkite aiškų ir įsakmiai skambantį teiginį. Ir kaip visada – gerai pagalvokite prieš ko nors prašydami, nes norai pildosi.

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 20:51

ŽVAKIŲ MAGIJA
Tai viena iš seniausių ir lengviausių magijos formų. Ugnis žavi žmogų jau daugybę amžių ir jos naudojimas magiškais tikslais labai efektyvus. Žvakių magijai naudojamos spalvotos žvakės simbolizuojančios trokštamus dalykus, tikslus ar žmones.
Klasikinis žvakių magijos pavyzdys yra torto žvakučių pūtimas per gimimo dieną. Jei dar neskaitėte apie ritualo sudedamąsias dalis siūlau tai padaryti dabar, kad galėtumėte palyginti gimtadienio žvakučių pūtimą su magišku ritualu.
Visų pirma turėtumėte pastebėti, jog ši ceremonija atliekama įpatingu laiku – žmogaus gimimo dieną. Be to yra sukuriama įpatinga nuotaika ir nekasdienė aplinka. Pats ugnies užpūtimas taip pat turi visas pagrindines magiško ritualo dalis: konkretus kerų tikslas – noras, energijos sukaupimas – kelios akimirkos tylos kai mąstoma apie savo norą ir galiausiai energijos išlaisvinimas – žvakių užpūtimas. Be to visi susirinkę, gero linkintys draugai ir artimieji, savo dalyvavimu (dažniausiai sustoję ratu aplink stalą) suteikia žvakes pučiančiąjam papildomos energijos.
Manau iš šio palyginimo susidarėte bendrą vaizdą kas yra žvakių magija. Iš tikrųjų viskas gali būti taip paprasta kaip ką tik aprašytame pavyzdyje, bet jei jūsų vaizduotei išjudinti reikia ko nors sudėtingesnio skaitykite toliau.
Žvakių kerai atliekami kaip įprasto ritualo dalis. Kadangi su ritualo struktūra jau esate pažįstami dabar panagrinėsime tik specifinius, su žvakių magija susijusius klausimus.
Visų pirma atminkite, jog žvakės yra tik įrankis. Taip pat kaip durklas ar taurė. Jos yra tik tai, kuo jas padarote ir padeda nukreipti jūsų pačių energija.
Galite naudoti tokias žvakes, kokios jums patinka, bet siūlyčiau rinktis paprastesnės formos ir vienspalves, kad neblaškytų dėmesio. Natūralios medžiagos yra geriau, bet turiu prisipažinti, jog aš pati naudoju dailias sintetines :) Taip pat paprastai laikomasi taisyklės kerams naudoti naują, dar niekada nedegtą žvakę. Tiesa, jei tai meditavimo žvakė geriau nusipirkti didelę ir nuolat ją naudoti šiam tikslui. Taip pat galite įsigyti didelę žvakę jei planuojate ilgą laiką pakartotinai atlikinėti tuos pačius kerus. Svarbiausia nenaudoti tos pačios žvakės skirtingiems kerams ar kaip vakarienės stalo papuošimo.
Kas dėl spalvų tai čia labai individualus dalykas. Aš esu perskaičiusi daugelio žmonių sarašus kokia spalva ką simbolizuoja ir žinot ka – nėra dviejų vienodų. Vieni gydymui naudoja žydras žvakes, kiti žalias arba auksines. Siūlau sudaryti savo sarašą. Tiesiog surašykite ant lapo popieriaus visas spalvas ir šalia parašykite, ką jūsų manymu jos simbolizuoja. Arba galite pradėti iš antro galo: pirmiausia surašykite jums svarbius dalykus (grožis, meilė, sveikata, pinigai, harmonija), o tada pagalvokite, kokia spalva galėtų juos simbolizuoti.
Visuomet naudinga turėti atsargoje keletą baltų žvakių nes jos universalios. Galite jas naudoti jei neapsisprendžiate, kokia spalva geriausiai atitiktų jūsų troškimą arba jei neturite tinkamos spalvos žvakių.
Tie kas suteikia labai daug reikšmės pačiai žvakei, prieš ritualą ją pašventina ir tam tikru būdu įtrina tikslą atitinkančiu aliejumi ar/ir žolelėmis. Man atrodo, kad svarbiausia yra pati ugnis, o ne žvakė, todėl aš pasitenkinu tik tinkama jos spalva.
Prieš pradėdami ritualą įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko, nes žvakė turi sudegti iki galo. Labai patogu naudoti mažytes žvakes arba netgi torto žvakutes, jei tai “vienkartiniai” kerai. Jei planuojate ta pati ritualą kartoti ilgesnį laiką žvakę tiesiog užgesinkite iki kito karto.
Paties ritualo metu galite tiesiog įsivaizduoti savo tikslą, galite aštriu smeigtuku įrėžti jo simbolį ar net trumpą užkalbėjimą ant žvakės arba galite užrašyti savo norą ant lapelio ir jį sudegintį. Jei jums labiausiai patinka paskutinis variantas iš anksto pasirūpinkite pelenine.

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 20:52

Grožio ritualas
Ar grožis grynai fizinė sąvoka, ar tai kažkas daugiau? Kiekviena esame skirtinga, nėra dviejų visiškai vienodų, tad ir grožio samprata negali būti grynai fizinis kriterijus taikomas visoms be išimties. Kas gi tuomet taptų grožio etalonu ir kokia nauda visoms tapti viena kitos veidrodiniais atspindžiais.
Kiekviena esame unikali, kažkuo ypatinga ir išskirtinė. Tikrasis grožis spinduliuoja iš vidaus nušviesdamas ir išorę bei viską aplink. Šie kerai galbūt pravers prieš šventes, kai taip norisi jaustis nepakartojama ir viliojančia, o gal pasinaudosite jais kita ypatinga proga.
Moteriai fizinis grožis neatsiejamas nuo jausmingumo ir seksualumo. Pagrindinės šių kerų sudedamosios dalys yra pojūčiai. Turite juos pamaitinti, pajusti malonumą, sugerti jį į save ir priversti jį spinduliuoti iš jūsų. Jums prireiks žvakių, smilkalų ar aromatinių aliejų, kosmetikos priemonių, kuo didesnio veidrodžio, ir akmens (tinka mėnulio akmuo, karneolis, granatas arba rožinis kvarcas).
Siūlau šį ritualą pradėti vonioje ir pasirinkti jam tokį laiką, kai būsite namie viena ir galėsite atsipalaiduoti. Jei laiko turite nedaug teks pasitenkinti tuo laiku, kurį rasite, bet jei galite rinktis labiausiai tam tiks pilnatis ir penktadienis.
Sukurkite jaukią jausmingumą skatinančią aplinką. Tam galite pasitelkti kvapnias žvakes, jausmingą muziką, neryškų apšvietimą. Surenkite savo kūnui ir pojūčiams puotą. Konkretų scenarijų palieku Jūsų fantazijai, bet siūlyčiau pradėti nuo vonios. Pasidarykite keletą grožio procedūrų, kad jaustumėtės nepriekaištinga. Neskubėkite ir jauskite malonumą tai darydama. Jūs esate Deivės dukra, leiskite jos grožiui šviesti per jus. Tegu šis grožio ritualas tampa lyg malda Afroditei. Nepamirškite ir skonio pojūčiu, gal norėtumėte pasilepinti kvapnia arbata ir šokoladu, ar taure vyno?
Palepinusi savo kūną, veido odą bei plaukus, gaivi ir kvepianti prieikite prie veidrodžio. Tegu prie jo dega žvakės. Paimkite į rankas akmenėlį. Pažvelkite į save lyg matytumėte pirmą kartą. Išvyskite savo spindinčias akis, pajuskite kaip iš Jūsų akių šviečia gyvybingumas, o kiekviena pora alsuoja jausmingumu. Žiūrėkite į save ir matykite grožį. Sukelkite sau kone geidulingą pojūtį, susižavėjimą savimi. Įsiminkite šį jausmą. Leiskite jam Jus apsupti ir įsigerti, tegu neišdildomai įsirašo į pasąmonę. Per Jus šviečia Deivės grožis, Jūs nepakartojama ir geidžiama. Ištarkite tai balsu ar pašnibždomis „Aš graži, jausminga ir geidžiama“, jauskite tai kiekviena savo ląstele. Pakartokite išvis šešis kartus, ir užbaikite ištardamos „Tebūnie taip“. Dabar tegu „grožio pojūtis“ susigeria į akmenį.
Štai ritualas ir baigtas. Dabar prireikus, o geriau kuo dažniau, prisiminkite „grožio pojūtį“ ir palieskite akmenėlį, galite nešioti jį taip, kad nuolat liestų Jūsų odą. Aplinkiniai matys Jūsų kerintį žavesį ir jaus supančią jausmingumo aurą kai tik sukelsite savyje „Deivės grožio pojūtį“.
Linksmų švenčių mažosios raganaitės :)

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 20:53

Medžiai vampyrai Autorius: vampire, 02-22-2006 19:53Iš žmogaus energiją pasisavina alksniai, drebulės, gluosniai. Šie medžiai dažniausiai pasisavina neigiamą ligotų žmonių energiją ir taip padeda jiems pagyti.
Drebulė
Sakoma, kad drebulių mediena niekada nepūna, nes savo energetika nuslopina puvimo bakterijas. Kadangi drebulė nebijo drėgmės, iš jos gaminamos valtys, laivai, statomos prieplaukos.
Gluosnis
Žmonės, šalia kurių namų auga gluosniai, dažniau skundžiasi galvos skausmais. Teigiama, kad gluosniai gali tapti onkologinių ligų priežastimi.

Vartotojo avataras
Siesta
Fanatas
Fanatas
Pranešimai: 767
Užsiregistravo: 10 Vas 2008, 20:33
Pliusai: 79
Miestas: Vilnius

Standartinė Siesta » 26 Kov 2008, 20:54

įdomių dalykų Tu čia pridėjai :)

Vartotojo avataras
Ramunė
GURU
GURU
Pranešimai: 17172
Užsiregistravo: 22 Spa 2006, 13:31
Pliusai: 736
Miestas: Kėdainių raj.
Susisiekti:

Standartinė Ramunė » 26 Kov 2008, 21:00

Tikrai įdomu ir vertinga :lol: :lol:

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Forelle » 26 Kov 2008, 21:12

AIRENE rašė:Medžiai vampyrai
O kai pastovi prei medžių vampyrų ir jie išsiurbia tavo neigiamą energiją, reikia eiti prie medžių-donorų ir pasikrauti teigiamos. O tokie teigiami medžiai yra pušis, obelis, ąžuolas, beržas.

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 21:16


Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 26 Kov 2008, 21:19

neblogai cia! Paveikslėlis

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 26 Kov 2008, 22:00

aS TOKIA SENA SENA KNYGA TUREJAU ,,KA MUMS MOKO DRUIDAI?"TAI LABAI PATIKO.Pasijutau ,kaip pagone :roll:

Vartotojo avataras
sinsan
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 7378
Užsiregistravo: 21 Lap 2007, 22:45
Pliusai: 924
Miestas: Alytus

Standartinė sinsan » 26 Kov 2008, 22:04

zinau, kas ura zmoniu energijos vampyru, o apie medziu tai tik dabar perskaicius suzinojau.

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Forelle » 26 Kov 2008, 23:52

Kiekvienas augalas turi savo energiją. Ir į tai reiktų atkreipt dėmesį prieš parsinešant namo kažką auginti. Ypač negerai namie laikyti bonsus, o kaktusai irgi pasižymi įdomia energetine savybe, kad jie enrgiją sugeria, o paskui tos sugertos energijosi mpulsus leidžia per spygius. Todėl jeigu esat sudirgusios, geriau prie kaktusų nebūti, nes jis gers jūsų blogąją energiją ir kartu dar impulsus siųs, taip dar irzlesnės tapsit.

Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 26 Kov 2008, 23:56

Nu jau, nebesnekek apie kaktusus! :twisted:

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Forelle » 27 Kov 2008, 00:01

Aš tik pasakoju ką esu skaičius. Juk skiriasi jų savybės ir nuo rūšies, spygliukų dydžio. Dar sakoma, kad tyleniams labai gerai prie jų sėdėti, nes skatina veikt :) geriausai nelaikyti jų miegamajame ir viskas bus ok.
Kaktusai dar nieko, bet va bonsai, tai jau siaubas kažkoks. O kad jie kenkia, tai gryniausias pavyzdys mano draugės šeima, kurios tėtis augina juos. Jie visi serga įvairiom ligom, ilgai nepasveiksta ir pas juos labai keista atmosfera name, labai jau nesinori ten būti.

Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 27 Kov 2008, 00:06

o kaip jie atrodo? :roll:
reikia eit internete paieskot... :?

Vartotojo avataras
Jacinta
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5310
Užsiregistravo: 26 Spa 2007, 12:10
Pliusai: 80
Miestas: Klaipėda

Standartinė Jacinta » 27 Kov 2008, 00:08

Ale grazus velniai, tik kad tokie blogi... :? :roll:
Toks grazu butu namuose, bet kazkaip noras praejo... :roll:

Vartotojo avataras
duziki
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 5234
Užsiregistravo: 25 Rgs 2007, 19:02
Pliusai: 127
Miestas: crawley

Standartinė duziki » 27 Kov 2008, 00:35

tikrai labai grazus :P

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Forelle » 27 Kov 2008, 10:07

Jie blogi todėl, kad juos skriaudžia, jiems neleidžia augti. Sako, kad jie "verkia" iš skausmo, todėl jų tokia bloga aura.

Vartotojo avataras
Tutsi
Site Admin
Pranešimai: 35795
Užsiregistravo: 03 Vas 2007, 12:54
Pliusai: 794
Miestas: Aukštaitijoje

Standartinė Tutsi » 27 Kov 2008, 10:23

va cia tai naujiena suzinojau :roll:

Vartotojo avataras
Forelle
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 11071
Užsiregistravo: 28 Geg 2007, 08:46
Pliusai: 689
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Forelle » 27 Kov 2008, 10:28

Mano mama domisi augalų energijom, turi įvairios literatūros ta tema. Kai norim dovanoti mamai kokį augaliuką, kuri juos labai mėgsta, tai visada ieškausi informacijos apie jų energijas, kaip jie veikia žmogų ir pan, nes paskui dar nepriims dovanos :D

Vartotojo avataras
AIRENE
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3967
Užsiregistravo: 20 Gru 2006, 19:18
Pliusai: 0
Miestas: SIAULIAI

Standartinė AIRENE » 27 Kov 2008, 10:40

Tai,Forelle,kad turi tokios informacijos
,kokius augaliukus verta auginti namie.
Mes pernai nupjovem egle.kuri augojau daugiau kaip 30metu.Irgi kazkas pasake,kad egles negalima auginti prie namo arciau kaip 15-20metru.Sako sodybose paziurekit.Nebent hibridus augina.Sako ,egle isciulpia energija,sveikata,todel ir pjovem.

Skelbti atsakymą