Apie vaikiškas dešreles

Visokie įdomūs faktai virtuvės pasaulyje.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
daida
Virtuozas
Virtuozas
Pranešimai: 3484
Užsiregistravo: 30 Rgp 2006, 12:47
Pliusai: 51
Miestas: Vilnius

Apie vaikiškas dešreles

Standartinė daida » 13 Rgp 2008, 15:52

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrino 14-os Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių daugiau kaip 30-ies pavadinimų mėsos gaminių. Tik dviejų vaikams skirtų mėsos gaminių sudėtyje yra tam tikrų išskirtinių savybių.
Tai UAB „Samsonas“ gaminamos virtos dešrelės „Vaikiškos magiškos“ – naudojamas preparatas, į kurio sudėtį įeina 10 rūšių vitaminų, ir UAB „Utenos mėsa“ sterilizuotas paštetas „Vaikams“ su natūraliu medumi.
Prie šios išvados prieita po to, kai inspektoriai patikrino mėsos produktus, kurių etiketėje tiesiogiai ar netiesiogiai teigiama, kad mėsos gaminiai skirti var-toti vaikams, pvz., yra žodžiai „vaikams“, „vaikiškas“, „mažylių“, „pasaka“ ir pan. Kita dalis patikrintų dešrų ir deš-relių, pagal pavadinimus skirtų varto-ti vaikams, nėra išskirtinė. Nuo įprastų šie gaminiai skiriasi tik pavadinimais ir paveikslėliais, o jų gamybai naudoja-mos tos pačios žaliavos, prieskoniai, maisto priedai.
Tik kūdikių ir vaikų iki trejų me-tų maisto produktų sudėties ir žen-klinimo reikalavimai yra reglamen-tuojami Lietuvos teisės aktų. Kitos vaikų amžiaus grupės teisės aktuose nenurodytos ir neišskirtos. Todėl neretai gamintojai, norėdami pritrauk-ti pirkėjus, savo produktus įpakuoja ne tik į įmantrias pakuotes ar klijuo-ja spalvingas etiketes, bet ir sutei-kia jiems patrauklius pavadinimus. UAB „Vigesta“ įmonėje gaminamų aukščiausios rūšies virtų dešrelių „Linksmučių pabiručių“ ir „Ekstra pie-niškos“ gamybai naudojamos tos pačios žaliavos, išskyrus tai, kad pa-starųjų sudėtyje yra pieno miltelių. UAB „Daivida“, ŽŪB „Delikatesas“ ga-minamos aukščiausios rūšies virtos dešrelės „Vaikams“ ir „Vaikiškos“ ir-gi yra tik mėsos gaminiai, priklau-santys virtų dešrų grupei. AB Kai-šiadorių paukštyno virtos dešrelės „Tigriukas“ ne sudėtimi, o tik margu apvalkalu išsiskiria iš kitų virtų dešrų grupės gaminių. AB „Krekenavos agrofirma“ gami-namų aukščiausios rūšies virtos deš-ros „Vaikams“ ir virtų pieniškų dešrelių „Pasaka“ gamybai naudojamos dūmo kvapiosios medžiagos, tačiau ženkli-nime apie tai nenurodoma.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad reikia nepa-miršti, jog produkto kaina, pakuotė ar viliojami užrašai ne visada atspindi jo kokybę ir maistinę vertę.

Valstybinė maisto
ir veterinarijos tarnyba
http://vartotojunaujienos.lt/

Skelbti atsakymą